fbpx

Mul on hea meel esitleda oma päris esimest blogi postitust, mis minu nägemuse järgi võiks olla sulle väikeseks teejuhiks osteopaatia maailmas. Ma üritan lahti harutada selle, mis on osteopaatia põhiolemus, eesmärk ja miks see teraapia haru on hea valik su keha jaoks.

 Mis on siis osteopaatia? Osteopaatia on meditsiiniliste meetodite kogum, mille eesmärk on diagnoosida ja ravida erinevaid haigustekitajate algpõhjuseid, mõjutades neid käsitsi. Osteopaatia võtab inimkeha ühtse struktuurina, mis hõlmab nii vaimset, närvi- kui ka lihas-skeleti süsteemi. Kui meie keha ühes süsteemis on mõni element kahjustatud, mõjutab see paratamatult ka teisi süsteeme tuues kaasa muutused, mille tulemusena kujuneb osteopaatiline kahjustus ehk kehatalitlushäire.

Osteopaadi ülesanne on probleem tuvastada ja anda oma tegevusega kehale ressurss ja suund tervenemise alustamiseks.

 Osteopaatias on kolm põhisuunda:

  1. Strukturaalne – tegeleb luu- ja lihaskonna, liigeste probleemide diagnoosimise ja raviga. See osa on manuaalteraapia lähedane, kuid osteopaatia on ennekõike pehme diagnostiline lähenemine, pehmed meditsiinitehnikad, mitte jõulise lülisamba manipuleerimine. Struktuurne osteopaatia ravib:
  • seljavalu
  • liigesevalu
  • skolioosi
  • kehahoiaku häireid
  • ishiast
  • jne.

 

  1. Kraniaalne – käsitleb koljuluude perioodilist liikuvust, ajuvedeliku tsirkulatsiooni ja kõvakesta mehaanilisi düsfunktsioone (häired või kõrvalekalded). See osteopaatia osa võimaldab teil ravida:

– peavigastuste tagajärgi

– sünnivigastuste tagajärgi

– neuroinfektsioonide tagajärgi

– suurenenud koljusisese rõhu sündroome

– koljuõõnest venoosse väljavoolu häireid

– peavalusid

– kõne ja psühhomotoorse arengu hilinemine

– sensoneuraalne kuulmislangus

3.Vistseraalne – tegeleb siseorganite talitlushäiretega.

Inimkeha mäletab iga hetke oma elust. Kogenud osteopaat, kellel on käte kõrge tundlikkus, mis saavutatakse pika harjutamisega, saab patsiendi keha uurides teavet tema haiguse põhjuste kohta. Kuid mida iganes osteopaat ka ei teeks, peab ta ennekõike välja selgitama patsiendi haiguse põhjuse. Ja väga sageli juhtub, et põhjus on selle valu avaldumiskohast kaugel. Osteopaat ja patsient peavad tegema koostööd, vastasel juhul ei pruugi tulemit olla.

Osteopaat tegeleb igas vanuses inimestega, imikutest kuni eakateni. Aina enam teadlikumalt on hakanud osteopaadi poole pöörduma naised, et enne lapse planeerimist lasta üle vaadata vaagna seisukord või et eemaldada väikse vaagna pinged.

Seni on jäänud mulje, et inimeste jaoks on osteopaatia midagi tundmatut, keerulist ja kauget, sest ei saada aru, mida osteopaat täpselt teeb. Loodetavasti suutsin anda veidi lihtsama ülevaate osteopaadi tööst ja julgustada sellega ka sind ennast mure korral just osteopaadi poole pöörduma.

 Inimkeha on üks tervik, osteopaat tegeleb kõigega, mis puudutab inimkeha.

Kohtumiseni teraapias!